Przejdź do głównej zawartości

Konferencja Forum Transportowe Młodych - 22 i 23 marca 2018

22 i 23 marca 2018 roku odbyła się druga edycja konferencji Forum Transportowe Młodych, organizowanej przez Koło Naukowe Innowacyjnych Systemów Logistyczno – Transportowych z Akademii Morskiej w Gdyni. W tym roku Morskie Koło Naukowe miało przyjemność zostać współorganizatorem tego wydarzenia. Pierwszego dnia konferencji, zaproszeni goście i słuchacze mieli okazję wysłuchać wystąpień prelegentów i prezentacji konkursowych. Tegoroczny temat przewodni brzmiał ,,Rola innowacyjności w zwiększaniu konkurencyjności firm z branży TSL’’

 
Prace konkursowe przygotowali i przedstawili studenci z Politechniki Rzeszowskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Morskiej w Gdyni i Uniwersytetu Gdańskiego.


Na konferencji nie mogło również zabraknąć gości specjalnych, którzy zapewnili uczestnikom dodatkową dawkę wiedzy i ciekawych informacji. Wystąpili:

Pan Mateusz Chajewski – przedstawiciel firmy transportowo-logistycznej Adampol;

Pan Dawid Wardin – współwłaściciel i jeden z kreatorów innowacyjnego projektu edukacyjnego Cargo School;

Pan Rafał Pilch – twórca nowego biura Containerships w Polsce;

Pan Adam Romanowski – koordynator transportu z 8 letnim doświadczeniem w branży TSL.



Rozstrzygnięcie konkursu referatów nie zakończyło jednak przygody z Forum Transportowym Młodych.

Uczciliśmy ten dzień pełen wrażeń na imprezie integracyjnej w Bukszprycie w Gdyni.

Chociaż zabawa skończyła się późno w nocy, rano wszyscy byli gotowi na nowe wyzwania. Piątek poświęcony był warsztatom oraz wycieczkom, więc uczestnicy mogli przeżyć kolejne aktywne i poszerzające wiedzę godziny w Trójmieście.

Podsumowując minione wydarzenie, musimy przyznać, że organizacja i przygotowanie konferencji to niełatwe zadanie, wymagające dużego zaangażowania i wielu godzin pracy. Zadowolone miny studentów świadczyły jednak, że udało nam się wykonać te zadanie naprawdę dobrze.

 
 Ogromne podziękowania kierujemy do Koła Naukowego Innowacyjnych Systemów Logistyczno – Transportowych z Akademii Morskiej w Gdyni, którzy nam zaufali i wyrazili chęć wspólnego dopracowania tego projektu. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszerzać swoje

Wycieczka do Narodowego Muzeum Morskiego

Pierwszego grudnia 2022 roku członkowie Morskiego Koła Naukowego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z dr Tomaszem Nowosielskim odwiedzili dwa oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku: Spichlerze na Ołowiance i Ośrodek Kultury Morskiej. Grupa dziesięciu studentów i studentek zaczęła zwiedzanie w Spichlerzach. Pierwszą obejrzaną przez członków koła wystawą była „Truso. Legenda Bałtyku. Wikingowie nadchodzą!”. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści dr Nowosielskiego, który dzięki rozległej wiedzy pomógł nam zagłębić się w temat historycznej osady Truso, położonej nad Jeziorem Drużno. Była to dla nas niezwykła okazja do zobaczenia eksponatu długiego na 18 metrów wraku łodzi bojowej. Kolejną odwiedzoną przez nas wystawą była wystawa „Do Dna”, ukazująca wyniki badań archeologicznych przeprowadzonych na dnie Morza Bałtyckiego. Klimat stworzony dzięki oświetleniu pomieszczenia sprawiał wrażenie jakbyśmy faktycznie znajdowali się na dnie morza. Najbardziej interesującymi ekspozycjami, które z

Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

Dnia 11 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie to miało na celu zapoznanie się członków MKN z historią strajków stoczniowych, czasów PRL, a także z przejawami ludzkiej solidarności ogółem. Wyjście to było bardzo pouczające, pozwoliło na przypomnienie pewnych faktów historycznych, a także zaznajomienie się z nieznanymi dotychczas historiami. Dzięki kompetentnej Pani przewodnik, członkowie koła mogli dokładnie poznać przebieg strajków stoczniowych, a także poczuć klimat PRL-u.