Przejdź do głównej zawartości

Konferencja "Innowacje w łańcuchach dostaw źródłem przewagi konkurencyjnej w XXI wieku"


W dniach 12 – 13 kwietnia 2016 r. Pan Roman Ściubidło, członek Morskiego Koła Naukowego, uczestniczył w III Konferencji Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Łańcuchem Dostaw SCM "Innowacje w łańcuchach dostaw źródłem przewagi konkurencyjnej w XXI wieku", mającej miejsce na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Po prezentacjach wygłoszonych przez takie przedsiębiorstwa jak IKEA, Dachser, Philips, Polpharma S.A czy Lufthansa Cargo okazję do prezentacji mieli studenci z całej Polski. Komisja nagrodziła wyróżnione referaty.

Dodatkowo, uczestnicy Konferencji udali się na wycieczkę do planetarium, a także do Centrum Dystrybucyjnego Dachser w Strykowie, gdzie mogli zobaczyć m.in. dwupoziomowe kontenery zamienne, unikalne dla przedsiębiorstwa Dachser. Rozmawiali także na temat bieżącej działalności przedsiębiorstwa oraz problemów, którym muszą sprostać.

Komentarze

  1. U nas w firmie korzystamy z axapta. Jest to rozbudowany system erp, który zawiera komplet narzędzi potrzebnych do zarządzania całym przedsiębiorstwem, w tym zarządzania łańcuchem dostaw. Korzystamy z tego rozwiązania już od dłuższego czasu i jesteśmy bardzo zadowoleni z łatwości obsługi i szybkości działania.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ekspertem nie jestem, ale zarządzanie łańcuchem dostaw opiera się dzisiaj w dużej mierze na odpowiednio dobranych systemach informatycznych. Większość z nich jest dość mocno rozbudowana, jak na przykład SAP S/4HANA website. Jest tu oczywiście dużo zmiennych, jak chociażby branża w której funkcjonuje firma, ale systemy te bardzo łatwo dostosować do specyfiki działania danego przedsiębiorstwa.

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajnie napisane. Pozdrawiam i gratuluję.

    OdpowiedzUsuń
  4. Super wpis. Pozdrawiam i czekam na więcej.

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszerzać swoje

Wycieczka do Narodowego Muzeum Morskiego

Pierwszego grudnia 2022 roku członkowie Morskiego Koła Naukowego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z dr Tomaszem Nowosielskim odwiedzili dwa oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku: Spichlerze na Ołowiance i Ośrodek Kultury Morskiej. Grupa dziesięciu studentów i studentek zaczęła zwiedzanie w Spichlerzach. Pierwszą obejrzaną przez członków koła wystawą była „Truso. Legenda Bałtyku. Wikingowie nadchodzą!”. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści dr Nowosielskiego, który dzięki rozległej wiedzy pomógł nam zagłębić się w temat historycznej osady Truso, położonej nad Jeziorem Drużno. Była to dla nas niezwykła okazja do zobaczenia eksponatu długiego na 18 metrów wraku łodzi bojowej. Kolejną odwiedzoną przez nas wystawą była wystawa „Do Dna”, ukazująca wyniki badań archeologicznych przeprowadzonych na dnie Morza Bałtyckiego. Klimat stworzony dzięki oświetleniu pomieszczenia sprawiał wrażenie jakbyśmy faktycznie znajdowali się na dnie morza. Najbardziej interesującymi ekspozycjami, które z

Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

Dnia 11 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie to miało na celu zapoznanie się członków MKN z historią strajków stoczniowych, czasów PRL, a także z przejawami ludzkiej solidarności ogółem. Wyjście to było bardzo pouczające, pozwoliło na przypomnienie pewnych faktów historycznych, a także zaznajomienie się z nieznanymi dotychczas historiami. Dzięki kompetentnej Pani przewodnik, członkowie koła mogli dokładnie poznać przebieg strajków stoczniowych, a także poczuć klimat PRL-u.