Przejdź do głównej zawartości

Bałtycki Festiwal Ekonomiczny 2016

W dniach 12-13 maja 2016 roku członkowie Morskiego Koła Naukowego brali aktywny udział w przygotowaniu i realizacji Bałtyckiego Festiwalu Ekonomicznego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.


W ramach festiwalu przygotowane zostały dwa bloki tematyczne: "Zaginione Skarby Mórz" oraz "Legenda o Bałtyku". Podczas licznych gier, zabaw oraz wystąpień dzieci miały okazję zdobyć nowe umiejętności oraz poszerzyć dotychczasową wiedzę o tematyce morskiej.

Pierwszego dnia dominowała tematyka piractwa morskiego. Pierwszą atrakcję stanowiło przedstawienie pt. "W poszukiwaniu zaginionego skarbu". Dotyczyło ono Piratów z Karaibów. Następnie zaprezentowana została walka na szable oraz prezentacja opowiadająca o piractwie morskim kiedyś i współcześnie
. Uczestnicy mieli także okazję wziąć udział w prawdziwym przeciąganiu liny. Największe wyzwanie stanowiło jednak poszukiwanie skarbu z pomocą specjalnie przygotowanych map z licznymi zadaniami. Przygoda uwieńczona została pasowaniem wszystkich na piratów oraz nadaniem ich unikalnych pirackich imion.

Przedstawienie pt. "Dlaczego Bałtyk jest słony?" otwierało drugi dzień festiwalu. Następnie uczestnicy poznali słowa piosenki o budowie statku oraz kroki sprzyjające ich zapamiętywaniu. Po wspólnym śpiewie dzieci wysłuchały prezentacji o Morzu Bałtyckim, ssakach i rybach morskich oraz statkach. Dodatkowo, mogły sprawdzić swoją nowo zdobytą wiedzę w licznych konkursach z nagrodami, a także nauczyć się wiązać węzły żeglarskie oraz składać statki z papieru. Do kolejnych atrakcji należała krzyżówka, przeciąganie liny, wykreślanki, kolorowanki oraz wspólne śpiewanie piosenki.

Zarówno uczestniczące w wydarzeniu dzieci, jak i członkowie koła wiele się od siebie nawzajem nauczyli i świetnie razem bawili.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszerzać swoje

Wycieczka do Narodowego Muzeum Morskiego

Pierwszego grudnia 2022 roku członkowie Morskiego Koła Naukowego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z dr Tomaszem Nowosielskim odwiedzili dwa oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku: Spichlerze na Ołowiance i Ośrodek Kultury Morskiej. Grupa dziesięciu studentów i studentek zaczęła zwiedzanie w Spichlerzach. Pierwszą obejrzaną przez członków koła wystawą była „Truso. Legenda Bałtyku. Wikingowie nadchodzą!”. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści dr Nowosielskiego, który dzięki rozległej wiedzy pomógł nam zagłębić się w temat historycznej osady Truso, położonej nad Jeziorem Drużno. Była to dla nas niezwykła okazja do zobaczenia eksponatu długiego na 18 metrów wraku łodzi bojowej. Kolejną odwiedzoną przez nas wystawą była wystawa „Do Dna”, ukazująca wyniki badań archeologicznych przeprowadzonych na dnie Morza Bałtyckiego. Klimat stworzony dzięki oświetleniu pomieszczenia sprawiał wrażenie jakbyśmy faktycznie znajdowali się na dnie morza. Najbardziej interesującymi ekspozycjami, które z

Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

Dnia 11 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie to miało na celu zapoznanie się członków MKN z historią strajków stoczniowych, czasów PRL, a także z przejawami ludzkiej solidarności ogółem. Wyjście to było bardzo pouczające, pozwoliło na przypomnienie pewnych faktów historycznych, a także zaznajomienie się z nieznanymi dotychczas historiami. Dzięki kompetentnej Pani przewodnik, członkowie koła mogli dokładnie poznać przebieg strajków stoczniowych, a także poczuć klimat PRL-u.