Przejdź do głównej zawartości

Transport Week 2016



W dniach 8-10.03.2016 na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbył się Transport Week 2016, przy którego przygotowaniach mieliśmy okazję uczestniczyć oraz brać aktywny udział w związanych z nim wydarzeniach. W 6. edycji Transport Week wzięło udział ponad 300 uczestników z 21 krajów!

Tegoroczna edycja poświęcona została w szczególności kwestiom dotyczącym ekologii w transporcie, efektywności energetycznej oraz Bałtyckiemu rynkowi kontenerowemu. Poza panelami anglojęzycznymi wymienić należy panele dotyczące rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce, konteneryzacji oraz giełd informatycznych ładunków intermodalnych, a także szans stojących przed europejskimi korytarzami transportowymi Wschodniej i Zachodniej Europy. 

Dla nas samych jednym z najważniejszych wydarzeń był panel akademicki poświęcony nam samym - „Kształcenie studentów a oczekiwania rynku transportowego”, którego moderatorem był dr Ernest Czermański. Mieliśmy niepowtarzalną okazję przekonać się, co o praktykach studenckich sądzą przedstawiciele szkolnictwa wyższego, branży transportowej, a także sami studenci. Dowiedzieliśmy się, jak charakteryzowane jest pokolenie Y na rynku pracy, jakie możliwości zdobywania doświadczenia zawodowego stoją przed studentami w trakcie nauki, co powinno charakteryzować wymarzonego kandydata do pracy w branży transportowej, a także przekonaliśmy się, ilu z nas już podczas studiów zdobywa niezbędne doświadczenie, bądź podejmuje inne formy zatrudnienia. 

Dzięki temu doświadczeniu wiemy, na co zwrócić szczególną uwagę przy przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz przyszłej kariery zawodowej, a także jak jesteśmy postrzegani przez otaczający nas świat.



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszerzać swoje

Wycieczka do Narodowego Muzeum Morskiego

Pierwszego grudnia 2022 roku członkowie Morskiego Koła Naukowego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z dr Tomaszem Nowosielskim odwiedzili dwa oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku: Spichlerze na Ołowiance i Ośrodek Kultury Morskiej. Grupa dziesięciu studentów i studentek zaczęła zwiedzanie w Spichlerzach. Pierwszą obejrzaną przez członków koła wystawą była „Truso. Legenda Bałtyku. Wikingowie nadchodzą!”. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści dr Nowosielskiego, który dzięki rozległej wiedzy pomógł nam zagłębić się w temat historycznej osady Truso, położonej nad Jeziorem Drużno. Była to dla nas niezwykła okazja do zobaczenia eksponatu długiego na 18 metrów wraku łodzi bojowej. Kolejną odwiedzoną przez nas wystawą była wystawa „Do Dna”, ukazująca wyniki badań archeologicznych przeprowadzonych na dnie Morza Bałtyckiego. Klimat stworzony dzięki oświetleniu pomieszczenia sprawiał wrażenie jakbyśmy faktycznie znajdowali się na dnie morza. Najbardziej interesującymi ekspozycjami, które z

Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

Dnia 11 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie to miało na celu zapoznanie się członków MKN z historią strajków stoczniowych, czasów PRL, a także z przejawami ludzkiej solidarności ogółem. Wyjście to było bardzo pouczające, pozwoliło na przypomnienie pewnych faktów historycznych, a także zaznajomienie się z nieznanymi dotychczas historiami. Dzięki kompetentnej Pani przewodnik, członkowie koła mogli dokładnie poznać przebieg strajków stoczniowych, a także poczuć klimat PRL-u.