Przejdź do głównej zawartości

IV Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego „Prawo żeglugi morskiej”

26 lutego odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego „Prawo żeglugi morskiej” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, w której uczestniczyli członkowie Morskiego Koła Naukowego.

Tegoroczna edycja współorganizowana została przez Katedrę Prawa Morskiego, Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk oraz Katedrę Prawa Międzynarodowego Publicznego. Tematyka Konferencji obejmowała problemy prawa żeglugi morskiej.

Wydarzenie składało się z trzech paneli. Część pierwsza dotyczyła statku w żegludze morskiej, druga przewozu i korzystania ze statku, trzecia natomiast skupiała uwagę na ubezpieczeniach morskich.

W trakcie Konferencji omówione zostały m. in. zagadnienia związane z charakterem prawnym statku morskiego, instytucji aresztu statku czy odpowiedzialności za jego eksploatację. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w dyskusji po każdej części spotkania. Zaproszeni goście zanalizowali regulacje w obszarze ubezpieczeń morskich, w tym ubezpieczenia frachtu, paliwa oraz załogi i pasażerów.


Konferencja była ciekawą debatą o sprawach morskich i okazją do wymiany poglądów przez prawników i przedstawicieli świata nauki, jak i przedsiębiorców z sektora gospodarki morskiej.

Krótką relację z wydarzenia można znaleźć tutaj


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszer...

SZKOLENIE UNIFEEDER A/S - SHIPPING W PRAKTYCE

III Edycja szkolenia Unifeeder A/S – Shipping w praktyce Dnia 23 czerwca 2017 roku, po zakończeniu sesji i zdaniu wszystkich egzaminów członkowie Morskiego Koła Naukowego wzięli udział w ostatni już szkoleniu organizowanym przez Unifeeder A/S. Tym razem Pan SSC Dyrektor Unifeeder A/S Michał Durzyński oraz Panie Natalia Urbańska i Dorota Guglas – Li zaprosili naszych studentów do swojego biura w Gdyni, co wzbudziło wśród członków MKN jeszcze większe zainteresowanie szkoleniem. Na początku studenci zostali miło przywitani przez Pana SSC Dyrektora Michała Durzyńskiego oraz poczęstowani słodyczami i napojami. Na wstępie członkowie Morskiego Koła Naukowego musieli zapoznać się ze słowniczkiem branżowym Unifeeder A/S, dzięki czemu dużo prościej było im się później odnaleźć w rozwiązywaniu case study. Ponownie, tak jak podczas poprzednich edycji szkolenia studentów podzielono na kilka grup, w których musieli zmagać się z niełatwymi, wymagającymi wiedzy zadaniami.  W wars...

Konferencja "Innowacje w łańcuchach dostaw źródłem przewagi konkurencyjnej w XXI wieku"

W dniach 12 – 13 kwietnia 2016 r. Pan Roman Ściubidło, członek Morskiego Koła Naukowego, uczestniczył w III Konferencji Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Łańcuchem Dostaw SCM "Innowacje w łańcuchach dostaw źródłem przewagi konkurencyjnej w XXI wieku", mającej miejsce na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Po prezentacjach wygłoszonych przez takie przedsiębiorstwa jak IKEA,  Dachser, Philips, Polpharma S.A czy Lufthansa Cargo okazję do prezentacji mieli studenci z całej Polski.  Komisja nagrodziła wyróżnione referaty. Dodatkowo, uczestnicy Konferencji udali się na wycieczkę do planetarium, a także do Centrum Dystrybucyjnego Dachser w Strykowie, gdzie mogli zobaczyć m.in. dwupoziomowe kontenery zamienne, unikalne dla przedsiębiorstwa Dachser. Rozmawiali także na temat bieżącej działalności przedsiębiorstwa oraz problemów, którym muszą sprostać.