Przejdź do głównej zawartości

Budowanie procesów biznesowych - szkolenie prowadzone przez Unifeeder A/S S.A. - 26 kwietnia 2018



26 kwietnia 2018 roku członkowie Morskiego Koła Naukowego wzięli udział w szkoleniu „Budowanie procesów biznesowych”, które zostało przeprowadzone przez Pana Michała Salamona z Unifeeder A/S S.A.  na Wydziale Ekonomicznym.


Szkolenie rozpoczęło się o godzinie 8:30 przedstawieniem prowadzącego i profilu przedsiębiorstwa. Kolejnym punktem było zapoznanie się z teorią, potrzebną do prawidłowego zrozumienia tematu.
Po krótkiej przerwie kawowej nastąpiło losowanie ról i studenci rozpoczęli pierwszy blok ćwiczeniowy. Polegał on na przyszykowaniu konkretnego zamówienia (złożeniu elementów motocykla z klocków lego w spójną całość) dla klienta, na przygotowanym stanowisku. Każda osoba miała zadanie, które musiała wykonywać jak najlepiej, aby cały proces przebiegł prawidłowo. Niestety, próba zakończyła się niepowodzeniem i klientowi nie został dostarczony żaden z elementów.



Po ukończeniu tego etapu, wszyscy mieli okazję wypowiedzieć się na temat swojej pracy, niesprawności, jakie zauważyli i zaproponować zmiany, podnoszące jakość i prędkość pracy. Studenci mieli wiele pomysłów i w drugim bloku mogli skorzystać z dwóch z nich.

Zasugerowane modyfikacje przyniosły rezultaty i tym razem klient otrzymał swoje zamówienie. Schemat z omówieniem tego etapu został powtórzony i studenci mogli wybrać kolejne dwie zmiany, które zostały wprowadzone w bloku trzecim.
Podczas trzeciej próby udało się wyprodukować i dostarczyć więcej elementów, niż oczekiwał tego klient.


Po tym sukcesie, studenci mieli przerwę obiadową, czas na zastanowienie się nad całym procesem i wprowadzenie dowolnej liczby zmian.
W ostatnim dziesięciominutowym bloku zadaniem było wykonanie jak największej liczby motocykli.
Przed rozpoczęciem tego wyzwania, członkowie MKN przeprowadzili jeszcze krótkie próby, sprawdzajace wprowadzane przez nich zmiany.
Ostatecznie udało się wyprodukować 70 gotowych sztuk motocykli, co przewyższało pierwotnie określony poziom.  Po zakończeniu zadania nastąpiło podsumowanie i dyskusja na temat wszystkiego, co wydarzyło się tego dnia.


Członkowie Morskiego Koła Naukowego byli zachwyceni tematyką i formą przeprowadzenia warsztatów. Była to dla nich nie tylko ogromna dawka wiedzy, ale także okazja do wspólnej zabawy. Wszyscy uczestnicy podziękowali prowadzącemu gromkimi brawami, za przekazane informacje.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszerzać swoje

Wycieczka do Narodowego Muzeum Morskiego

Pierwszego grudnia 2022 roku członkowie Morskiego Koła Naukowego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z dr Tomaszem Nowosielskim odwiedzili dwa oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku: Spichlerze na Ołowiance i Ośrodek Kultury Morskiej. Grupa dziesięciu studentów i studentek zaczęła zwiedzanie w Spichlerzach. Pierwszą obejrzaną przez członków koła wystawą była „Truso. Legenda Bałtyku. Wikingowie nadchodzą!”. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści dr Nowosielskiego, który dzięki rozległej wiedzy pomógł nam zagłębić się w temat historycznej osady Truso, położonej nad Jeziorem Drużno. Była to dla nas niezwykła okazja do zobaczenia eksponatu długiego na 18 metrów wraku łodzi bojowej. Kolejną odwiedzoną przez nas wystawą była wystawa „Do Dna”, ukazująca wyniki badań archeologicznych przeprowadzonych na dnie Morza Bałtyckiego. Klimat stworzony dzięki oświetleniu pomieszczenia sprawiał wrażenie jakbyśmy faktycznie znajdowali się na dnie morza. Najbardziej interesującymi ekspozycjami, które z

Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

Dnia 11 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie to miało na celu zapoznanie się członków MKN z historią strajków stoczniowych, czasów PRL, a także z przejawami ludzkiej solidarności ogółem. Wyjście to było bardzo pouczające, pozwoliło na przypomnienie pewnych faktów historycznych, a także zaznajomienie się z nieznanymi dotychczas historiami. Dzięki kompetentnej Pani przewodnik, członkowie koła mogli dokładnie poznać przebieg strajków stoczniowych, a także poczuć klimat PRL-u.