Przejdź do głównej zawartości

TYDZIEŃ ORGANIZACJI STUDENCKICH - 27-30.03.2017

Tydzień Organizacji Studenckich


W dniach 27 – 30 marca 2017 roku Morskie Koło Naukowe Uniwersytetu Gdańskiego wzięło udział oraz było współorganizatorem wydarzenia zainicjowanego przez Koło Naukowe Public Relations oraz studencki Klub Biznesu, działających również na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Ideą Tygodnia Organizacji Studenckich było zachęcenie studentów do aktywnego działania w organizacjach non - profit oraz pokazanie im jak wiele może przynieść to korzyści w czasie studiów. Niewiele studentów wie, jak działają organizacje studenckie oraz, że dzięki takiej aktywności mogą oni zaistnieć już jako atrakcyjni pracownicy dla swojego potencjalnego pracodawcy.


Członkowie Morskiego Koła Naukowego mieli przyjemność prezentować dorobek organizacji na stoisku przygotowanym przez członków MKN. Studenci zachęcali do działalności w kole oraz opowiadali o wyjazdach, publikacjach, a także dużej ilości ofert pracy jakie kierowane są do nich.
Zainteresowanie aktywnością koła było bardzo duże.
W tym roku patronem oraz sponsorem stoiska Morskiego Koła Naukowego było przedsiębiorstwo Unifeeder A/S. Podarowało ono gadżety, którymi członkowie MKN mogli obdarowywać studentów prawidłowo udzielającym odpowiedzi na pytania w konkursie dotyczącym gospodarki morskiej. Nie zabrakło również zdjęć na ściance MKN, którą w tym roku akademickim organizacja otrzymała od Urzędu Miasta Gdańsk.

W środę na auli O Wydziału Ekonomicznego miał miejsce panel dyskusyjny, podczas którego goszczono założycielkę naszego koła oraz pierwszą przewodniczącą MKN, obecnie koordynator projektu Study in Gdańsk w Urzędzie Miasta Gdańsk – Panią Monikę Zdroik, oraz prelegentów z innych kół naukowych. Podczas panelu studenci mogli zadawać prelegentom pytania dotyczące ich działalności w kołach naukowych.

Tego samego dnia po południu Morskie Koło Naukowe w ramach Tygodnia Organizacji Studenckich zorganizowało wykład pt. Port w Gdyni dawniej i dziś – zmiany w przestrzeni. Poprowadziła go Pani Beata Szymanowska –Pełnomocnik Zarządu ds. Wdrażania Nowych Technologii w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia S.A. Pani Szymanowska opowiedziała o początkach portu, jak powstał, pokazała wiele zdjęć związanych z budową nabrzeży oraz ich umacnianiem. Studenci dowiedzieli się także, że port w Gdyni wyeksportował więcej ładunków niż port w Gdańsku, oraz że w porcie w Gdyni Niemcy zatopili około 30 różnych jednostek, które potem zostały wyławiane przez specjalnie powołaną do tego organizację.


Podczas wykładu MKN gościło także Panią Kierownik Zakładu Handlu Morskiego - Profesor Hannę Klimek oraz Pana Doktora Tomasza Nowosielskiego – opiekuna Morskiego Koła Naukowego.
Sopockie Forum Organizacji Studenckich zakończyło się imprezą integracyjną w klubie ,,Atelier” w Sopocie, w której udział wzięli członkowie wszystkich kół naukowych biorących udział w SFOS 2017.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszerzać swoje

Wycieczka do Narodowego Muzeum Morskiego

Pierwszego grudnia 2022 roku członkowie Morskiego Koła Naukowego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z dr Tomaszem Nowosielskim odwiedzili dwa oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku: Spichlerze na Ołowiance i Ośrodek Kultury Morskiej. Grupa dziesięciu studentów i studentek zaczęła zwiedzanie w Spichlerzach. Pierwszą obejrzaną przez członków koła wystawą była „Truso. Legenda Bałtyku. Wikingowie nadchodzą!”. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści dr Nowosielskiego, który dzięki rozległej wiedzy pomógł nam zagłębić się w temat historycznej osady Truso, położonej nad Jeziorem Drużno. Była to dla nas niezwykła okazja do zobaczenia eksponatu długiego na 18 metrów wraku łodzi bojowej. Kolejną odwiedzoną przez nas wystawą była wystawa „Do Dna”, ukazująca wyniki badań archeologicznych przeprowadzonych na dnie Morza Bałtyckiego. Klimat stworzony dzięki oświetleniu pomieszczenia sprawiał wrażenie jakbyśmy faktycznie znajdowali się na dnie morza. Najbardziej interesującymi ekspozycjami, które z

Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

Dnia 11 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie to miało na celu zapoznanie się członków MKN z historią strajków stoczniowych, czasów PRL, a także z przejawami ludzkiej solidarności ogółem. Wyjście to było bardzo pouczające, pozwoliło na przypomnienie pewnych faktów historycznych, a także zaznajomienie się z nieznanymi dotychczas historiami. Dzięki kompetentnej Pani przewodnik, członkowie koła mogli dokładnie poznać przebieg strajków stoczniowych, a także poczuć klimat PRL-u.