Przejdź do głównej zawartości

SEMINARIUM NAUKOWE - HEL 7-8.04.2017

Seminarium naukowe pt. Innowacyjność jako atrybut gospodarki morskiej.



W dniach 7-8 kwietnia 2017 roku, jak co roku członkowie Morskiego Koła Naukowego wzięli udział w seminarium naukowym zorganizowanym w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Wydarzenie odbyło się pod nazwą: Innowacyjność jako atrybut gospodarki morskiej.
Członkowie MKN spotkali się rano około godziny 10.00 na Dworcu Głównym w Gdyni i stamtąd wyruszyli wspólnie pociągiem do Helu. Po przybyciu i rozlokowaniu się w pokojach, studenci mieli okazję przedstawić swoje referaty dotyczące innowacji w gospodarce morskiej. Członkowie Morskiego Koła Naukowego dowiedzieli się między innymi o nowobudowanym i zaprojektowanym katamaranie ,,Vision of the Fjords”, którego projekt uzyskał nagrodę Norweskiego Statku Roku podczas Targów SMM w Hamburgu. Studenci przedstawili także informacje o rozwoju technologii związane z wykorzystaniem skroplonego gazu ziemnego LNG oraz plany rozbudowy Kanału Panamskiego. Pierwszy dzień pobytu w Helu studenci MKN zakończyli spacerem na plażę oraz podziwianiem pięknego zachodu słońca.

Podczas drugiego dnia pobytu na półwyspie Helskim członkowie Morskiego Koła Naukowego wybrali się do Fokarium, aby zobaczyć trening medyczny połączony z karmieniem fok zamieszkałych przy Stacji Morskiej.

Wyjazd studentów do stacji zakończył się wspólnym obiadem i wycieczką na Helski Cypel.
Zaprezentowane Referaty:
  1. Oktawia Lewińska, Dawid Filus, Dawid Piotrowicz –,,Technologie lądowego zasilania statków”,
  2. Agnieszka Czernewska, Zuzanna Wąsowska –,,Rozbudowa Kanału Panamskiego”,
  3. Paulina Owsińska, Dorota Neumann -,, Program Batory – platforma rozwoju innowacji w polskiej gospodarce morskiej”,
  4. Anna Sawicka, Anna Sokala -,,Vision of the Fjords”,
  5. Grzegorz Żelazny -,,LNG w Transporcie Morskim”,
  6. Alicja Mankiewicz, Mateusz Licznerski -,,Morskie Farmy Wiatrowe’.



W wydarzeniu wzięli dział członkowie MKN:

  1. Filus Dawid
  2. Kwiecińska Kamila
  3. Lewińska Oktawia
  4. Licznerski Mateusz
  5. Łepek Izabela
  6. Mankiewicz Alicja
  7. Neumann Dorota
  8. Obłuska Sarah
  9. Osowska Weronika
  10. Owsińska Paulina
  11. Piotrowicz Dawid
  12. Piotrowska Patrycja
  13. Sawicka Anna
  14. Socha Sandra
  15. Sokala Anna
  16. Sylwestrzak Aleksandra
  17. Ściubidło Roman
  18. Zielińska Katarzyna
  19. Żelazny Grzegorz

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszerzać swoje

Wycieczka do Narodowego Muzeum Morskiego

Pierwszego grudnia 2022 roku członkowie Morskiego Koła Naukowego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z dr Tomaszem Nowosielskim odwiedzili dwa oddziały Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku: Spichlerze na Ołowiance i Ośrodek Kultury Morskiej. Grupa dziesięciu studentów i studentek zaczęła zwiedzanie w Spichlerzach. Pierwszą obejrzaną przez członków koła wystawą była „Truso. Legenda Bałtyku. Wikingowie nadchodzą!”. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści dr Nowosielskiego, który dzięki rozległej wiedzy pomógł nam zagłębić się w temat historycznej osady Truso, położonej nad Jeziorem Drużno. Była to dla nas niezwykła okazja do zobaczenia eksponatu długiego na 18 metrów wraku łodzi bojowej. Kolejną odwiedzoną przez nas wystawą była wystawa „Do Dna”, ukazująca wyniki badań archeologicznych przeprowadzonych na dnie Morza Bałtyckiego. Klimat stworzony dzięki oświetleniu pomieszczenia sprawiał wrażenie jakbyśmy faktycznie znajdowali się na dnie morza. Najbardziej interesującymi ekspozycjami, które z

Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

Dnia 11 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie to miało na celu zapoznanie się członków MKN z historią strajków stoczniowych, czasów PRL, a także z przejawami ludzkiej solidarności ogółem. Wyjście to było bardzo pouczające, pozwoliło na przypomnienie pewnych faktów historycznych, a także zaznajomienie się z nieznanymi dotychczas historiami. Dzięki kompetentnej Pani przewodnik, członkowie koła mogli dokładnie poznać przebieg strajków stoczniowych, a także poczuć klimat PRL-u.