Przejdź do głównej zawartości

Seminarium Naukowe w Borucinie 21-22.10.2016 rok.



W dniach 21 – 22 października 2016 roku Morskie Koło Naukowe Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowało Seminarium Naukowe w Stacji Limnologicznej Uniwersytetu Gdańskiego w Borucinie. Tematem przewodnim Seminarium była ,,Konteneryzacja w transporcie XXI wieku". Członkowie Morskiego Koła Naukowego mieli przyjemność przebywać na terenie Stacji Limnologicznej Uniwersytetu Gdańskiego jako ostatni goście w tegorocznym kończącym się już sezonie letnim. 




 Podczas Seminarium Naukowego członkowie naszego koła mieli okazję wygłosić referaty na wybrane tematy związane z konteneryzacją w transporcie XXI wieku, w formie prezentacji multimedialnych, trwających 20 minut. 
Studenci zaprezentowali następujące zagadnienia:

1.      Proces transportowy z perspektywy spedytora – Izabela Łepek
2.      Rodzaje kontenerów wykorzystywanych w transporcie – Sarah Obłuska
3.      Terminal DCT Gdańsk – Aleksandra Sylwestrzak
4.      Największe porty kontenerowe na świecie – Roman Ściubidło

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję do podziwiania uroków okolic jeziora Boruckiego nad, którym usytuowana jest Stacja Limnologiczna. Pomimo zimnej i deszczowej pogody studenci wybrali się na krótki spacer po okolicy Borucina podczas, którego można już było zauważyć widoczne oznaki zbliżającej się jesieni. 
Wszyscy byli oczarowani malowniczymi terenami na których położony jest ośrodek badawczy Uniwersytetu Gdańskiego. Za zgodą opiekuna ośrodka – pana magistra Sławomira Skierki, studenci mieli możliwość wejścia na wieżę obserwacyjną i stamtąd uwiecznienia pięknych widoków jeziora i lasów na zdjęciach.
Wyjazd do Stacji Badawczej Uniwersytetu Gdańskiego w Borucinie był pierwszym wyjazdem do tego miejsca, organizowanym przez Morskie Koło Naukowe. Okazał się on nie tylko owocnym pod względem zdobycia nowej wiedzy przez studentów, ale również świetnym czasem do integracji nowych członków koła na początku nowego roku akademickiego 2016 – 2017. Studenci jednogłośnie stwierdzili, że na pewno wrócą jeszcze do urokliwego Borucina.




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszerzać swoje

Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

Dnia 11 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie to miało na celu zapoznanie się członków MKN z historią strajków stoczniowych, czasów PRL, a także z przejawami ludzkiej solidarności ogółem. Wyjście to było bardzo pouczające, pozwoliło na przypomnienie pewnych faktów historycznych, a także zaznajomienie się z nieznanymi dotychczas historiami. Dzięki kompetentnej Pani przewodnik, członkowie koła mogli dokładnie poznać przebieg strajków stoczniowych, a także poczuć klimat PRL-u.

SZKOLENIE UNIFEEDER A/S - SHIPPING W PRAKTYCE

III Edycja szkolenia Unifeeder A/S – Shipping w praktyce Dnia 23 czerwca 2017 roku, po zakończeniu sesji i zdaniu wszystkich egzaminów członkowie Morskiego Koła Naukowego wzięli udział w ostatni już szkoleniu organizowanym przez Unifeeder A/S. Tym razem Pan SSC Dyrektor Unifeeder A/S Michał Durzyński oraz Panie Natalia Urbańska i Dorota Guglas – Li zaprosili naszych studentów do swojego biura w Gdyni, co wzbudziło wśród członków MKN jeszcze większe zainteresowanie szkoleniem. Na początku studenci zostali miło przywitani przez Pana SSC Dyrektora Michała Durzyńskiego oraz poczęstowani słodyczami i napojami. Na wstępie członkowie Morskiego Koła Naukowego musieli zapoznać się ze słowniczkiem branżowym Unifeeder A/S, dzięki czemu dużo prościej było im się później odnaleźć w rozwiązywaniu case study. Ponownie, tak jak podczas poprzednich edycji szkolenia studentów podzielono na kilka grup, w których musieli zmagać się z niełatwymi, wymagającymi wiedzy zadaniami.  W warsztat