W dniach 21 – 22 października 2016 roku Morskie Koło Naukowe Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowało Seminarium Naukowe w Stacji Limnologicznej Uniwersytetu Gdańskiego w Borucinie. Tematem przewodnim Seminarium była ,,Konteneryzacja w transporcie XXI wieku". Członkowie Morskiego Koła Naukowego mieli przyjemność przebywać na terenie Stacji Limnologicznej Uniwersytetu Gdańskiego jako ostatni goście w tegorocznym kończącym się już sezonie letnim.
Podczas Seminarium Naukowego członkowie naszego koła mieli okazję wygłosić referaty na wybrane tematy związane z konteneryzacją w transporcie XXI wieku, w formie prezentacji multimedialnych, trwających 20 minut.
Studenci zaprezentowali następujące zagadnienia:
1. Proces transportowy z perspektywy spedytora – Izabela Łepek
2. Rodzaje kontenerów wykorzystywanych w transporcie – Sarah Obłuska
3. Terminal DCT Gdańsk – Aleksandra Sylwestrzak
4. Największe porty kontenerowe na świecie – Roman Ściubidło
Uczestnicy wyjazdu mieli okazję do podziwiania uroków okolic jeziora Boruckiego nad, którym usytuowana jest Stacja Limnologiczna. Pomimo zimnej i deszczowej pogody studenci wybrali się na krótki spacer po okolicy Borucina podczas, którego można już było zauważyć widoczne oznaki zbliżającej się jesieni.
Wszyscy byli oczarowani malowniczymi terenami na których położony jest ośrodek badawczy Uniwersytetu Gdańskiego. Za zgodą opiekuna ośrodka – pana magistra Sławomira Skierki, studenci mieli możliwość wejścia na wieżę obserwacyjną i stamtąd uwiecznienia pięknych widoków jeziora i lasów na zdjęciach.
Wyjazd do Stacji Badawczej Uniwersytetu Gdańskiego w Borucinie był pierwszym wyjazdem do tego miejsca, organizowanym przez Morskie Koło Naukowe. Okazał się on nie tylko owocnym pod względem zdobycia nowej wiedzy przez studentów, ale również świetnym czasem do integracji nowych członków koła na początku nowego roku akademickiego 2016 – 2017. Studenci jednogłośnie stwierdzili, że na pewno wrócą jeszcze do urokliwego Borucina.
Komentarze
Prześlij komentarz