Przejdź do głównej zawartości

Bałtycki Festiwal Ekonomiczny 2016

W dniach 12-13 maja 2016 roku członkowie Morskiego Koła Naukowego brali aktywny udział w przygotowaniu i realizacji Bałtyckiego Festiwalu Ekonomicznego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.


W ramach festiwalu przygotowane zostały dwa bloki tematyczne: "Zaginione Skarby Mórz" oraz "Legenda o Bałtyku". Podczas licznych gier, zabaw oraz wystąpień dzieci miały okazję zdobyć nowe umiejętności oraz poszerzyć dotychczasową wiedzę o tematyce morskiej.

Pierwszego dnia dominowała tematyka piractwa morskiego. Pierwszą atrakcję stanowiło przedstawienie pt. "W poszukiwaniu zaginionego skarbu". Dotyczyło ono Piratów z Karaibów. Następnie zaprezentowana została walka na szable oraz prezentacja opowiadająca o piractwie morskim kiedyś i współcześnie
. Uczestnicy mieli także okazję wziąć udział w prawdziwym przeciąganiu liny. Największe wyzwanie stanowiło jednak poszukiwanie skarbu z pomocą specjalnie przygotowanych map z licznymi zadaniami. Przygoda uwieńczona została pasowaniem wszystkich na piratów oraz nadaniem ich unikalnych pirackich imion.

Przedstawienie pt. "Dlaczego Bałtyk jest słony?" otwierało drugi dzień festiwalu. Następnie uczestnicy poznali słowa piosenki o budowie statku oraz kroki sprzyjające ich zapamiętywaniu. Po wspólnym śpiewie dzieci wysłuchały prezentacji o Morzu Bałtyckim, ssakach i rybach morskich oraz statkach. Dodatkowo, mogły sprawdzić swoją nowo zdobytą wiedzę w licznych konkursach z nagrodami, a także nauczyć się wiązać węzły żeglarskie oraz składać statki z papieru. Do kolejnych atrakcji należała krzyżówka, przeciąganie liny, wykreślanki, kolorowanki oraz wspólne śpiewanie piosenki.

Zarówno uczestniczące w wydarzeniu dzieci, jak i członkowie koła wiele się od siebie nawzajem nauczyli i świetnie razem bawili.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszerzać swoje

Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

Dnia 11 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie to miało na celu zapoznanie się członków MKN z historią strajków stoczniowych, czasów PRL, a także z przejawami ludzkiej solidarności ogółem. Wyjście to było bardzo pouczające, pozwoliło na przypomnienie pewnych faktów historycznych, a także zaznajomienie się z nieznanymi dotychczas historiami. Dzięki kompetentnej Pani przewodnik, członkowie koła mogli dokładnie poznać przebieg strajków stoczniowych, a także poczuć klimat PRL-u.

SZKOLENIE UNIFEEDER A/S - SHIPPING W PRAKTYCE

III Edycja szkolenia Unifeeder A/S – Shipping w praktyce Dnia 23 czerwca 2017 roku, po zakończeniu sesji i zdaniu wszystkich egzaminów członkowie Morskiego Koła Naukowego wzięli udział w ostatni już szkoleniu organizowanym przez Unifeeder A/S. Tym razem Pan SSC Dyrektor Unifeeder A/S Michał Durzyński oraz Panie Natalia Urbańska i Dorota Guglas – Li zaprosili naszych studentów do swojego biura w Gdyni, co wzbudziło wśród członków MKN jeszcze większe zainteresowanie szkoleniem. Na początku studenci zostali miło przywitani przez Pana SSC Dyrektora Michała Durzyńskiego oraz poczęstowani słodyczami i napojami. Na wstępie członkowie Morskiego Koła Naukowego musieli zapoznać się ze słowniczkiem branżowym Unifeeder A/S, dzięki czemu dużo prościej było im się później odnaleźć w rozwiązywaniu case study. Ponownie, tak jak podczas poprzednich edycji szkolenia studentów podzielono na kilka grup, w których musieli zmagać się z niełatwymi, wymagającymi wiedzy zadaniami.  W warsztat