Przejdź do głównej zawartości

Bałtycki Festiwal Nauki - 2015


W ramach kolejnej edycji Bałtyckiego Festiwalu Naukowego w dniach 20 i 22 maja studenci MKN zorganizowali dwa wydarzenia dla najmłodszych uczniów trójmiejskich szkół. Głównym celem było przekazanie wiedzy na tematy okołomorskie w formie jak najbardziej przystępnej dla dzieci.

Pierwszy dzień odbył się pod hasłem "Legenda o Bałtyku". Studenci zobrazowali jak wyglądało zasolenie Bałtyku według starej legendy. Później pokazali dzieciom jak wyglądają ssaki żyjące w Bałtyku. Po tej prezentacji to dzieci mogły wykazać się umiejętnościami. Najpierw przy pomocy studentów uczyły się wiązać marynarskie węzły a potem rozwiązywały krzyżówki, w których były pytania o budowę statku oraz ludzi na nim pracujących. Na koniec dzieci wzięły udział w marynarskiej zabawie, mianowicie w przeciąganiu liny. Za swoje chęci do zabawy dostały na koniec upominki.

Zainspirowani filmem "Piraci z Karaibów" studenci na początku drugiego dnia  BFN-u  pokazali przedstawienie o jego bohaterach. Potem dzieci obejrzały prezentację o prawdziwych piratach plądrujących kiedyś światowe wody. W dalszej części spotkania rozwiązywały przeróżne łamigłówki. Dla najlepszych były nagrody. Na zakończenie dzieci zostały pasowane na piratów. Wszystkie były bardzo zadowolone z otrzymanych tytułów. 

BFN 2015 przeszedł do historii. Biorąc pod uwagę entuzjazm młodych ludzi biorących w wydarzeniu MKN za rok też się zgłosi do jego organizacji.








"Legenda o Bałtyku"






"Zaginione skarby mórz"



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszerzać swoje

Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

Dnia 11 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie to miało na celu zapoznanie się członków MKN z historią strajków stoczniowych, czasów PRL, a także z przejawami ludzkiej solidarności ogółem. Wyjście to było bardzo pouczające, pozwoliło na przypomnienie pewnych faktów historycznych, a także zaznajomienie się z nieznanymi dotychczas historiami. Dzięki kompetentnej Pani przewodnik, członkowie koła mogli dokładnie poznać przebieg strajków stoczniowych, a także poczuć klimat PRL-u.

SZKOLENIE UNIFEEDER A/S - SHIPPING W PRAKTYCE

III Edycja szkolenia Unifeeder A/S – Shipping w praktyce Dnia 23 czerwca 2017 roku, po zakończeniu sesji i zdaniu wszystkich egzaminów członkowie Morskiego Koła Naukowego wzięli udział w ostatni już szkoleniu organizowanym przez Unifeeder A/S. Tym razem Pan SSC Dyrektor Unifeeder A/S Michał Durzyński oraz Panie Natalia Urbańska i Dorota Guglas – Li zaprosili naszych studentów do swojego biura w Gdyni, co wzbudziło wśród członków MKN jeszcze większe zainteresowanie szkoleniem. Na początku studenci zostali miło przywitani przez Pana SSC Dyrektora Michała Durzyńskiego oraz poczęstowani słodyczami i napojami. Na wstępie członkowie Morskiego Koła Naukowego musieli zapoznać się ze słowniczkiem branżowym Unifeeder A/S, dzięki czemu dużo prościej było im się później odnaleźć w rozwiązywaniu case study. Ponownie, tak jak podczas poprzednich edycji szkolenia studentów podzielono na kilka grup, w których musieli zmagać się z niełatwymi, wymagającymi wiedzy zadaniami.  W warsztat