Przejdź do głównej zawartości

Seminarium naukowe na Helu



W dniach 24 i 25 kwietnia odbyło się seminarium naukowe z udziałem studentów Uniwersytetu Gdańskiego (członkowie Morskiego Koła Naukowego) i Akademii Morskiej (Koło Naukowe Towaroznawstwa Cargo).Głównym tematem spotkania było "Wykorzystywanie technologii obsługi ładunków w lądowych morskich łańcuchach transportowych". Celem była wymiana wiedzy i umiejętności pomiędzy studentami uzupełniających się specjalizacji.

Spis tematów poruszanych na studenckich wystąpieniach:

1) "Kontenerowce klasy Triple-E - pływające olbrzymy XXI wieku"
2) "Obsługa ładunków skonteneryzowanych w transporcie morskim"
3) "Przewozy ładunków kontenerami chłodniczymi"
4) "Zasady bezpiecznego transportu morskiego surowców energetycznych"
5) "Techniki i systemy w przeładunku ładunków tocznych"
6) "Bawełna - uprawa i transport włókna roślinnego"
7) "Transport, rozładunek i odbiór jakościowy bananów w Polsce"
8) " Specyfikacja dokumentów przewozowych"

Wszystkie prezentacje były bardzo interesujące, świetnie przygotowane pod kątem merytorycznym. Przy większości omawianych tematów wywiązała się owocna dyskusja, np o tym, która metoda rozładunku bananów jest najbardziej efektywna i dlaczego.

Po spotkaniu koła naukowe wymieniły się prezentacjami by móc w odpowiednim momencie szybko wrócić do posiadanych informacji.

Następnego dnia w celach rekreacyjnych cała grupa udała się na zwiedzanie helskiego fokarium. Można było obejrzeć te fascynujące zwierzęta z bardzo bliska.

Seminarium zostało ocenione pozytywnie przez wszystkich uczestników. Rozpoczęto przygotowania do następnego spotkania, by znów móc wymieniać się pomysłami i doświadczeniami.

Film podsumowujący wydarzenie:

https://www.facebook.com/izabela.turowska.16/videos/o.388713754594643/10204038703993112/?type=2&theater





Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszerzać swoje

Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

Dnia 11 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie to miało na celu zapoznanie się członków MKN z historią strajków stoczniowych, czasów PRL, a także z przejawami ludzkiej solidarności ogółem. Wyjście to było bardzo pouczające, pozwoliło na przypomnienie pewnych faktów historycznych, a także zaznajomienie się z nieznanymi dotychczas historiami. Dzięki kompetentnej Pani przewodnik, członkowie koła mogli dokładnie poznać przebieg strajków stoczniowych, a także poczuć klimat PRL-u.

SZKOLENIE UNIFEEDER A/S - SHIPPING W PRAKTYCE

III Edycja szkolenia Unifeeder A/S – Shipping w praktyce Dnia 23 czerwca 2017 roku, po zakończeniu sesji i zdaniu wszystkich egzaminów członkowie Morskiego Koła Naukowego wzięli udział w ostatni już szkoleniu organizowanym przez Unifeeder A/S. Tym razem Pan SSC Dyrektor Unifeeder A/S Michał Durzyński oraz Panie Natalia Urbańska i Dorota Guglas – Li zaprosili naszych studentów do swojego biura w Gdyni, co wzbudziło wśród członków MKN jeszcze większe zainteresowanie szkoleniem. Na początku studenci zostali miło przywitani przez Pana SSC Dyrektora Michała Durzyńskiego oraz poczęstowani słodyczami i napojami. Na wstępie członkowie Morskiego Koła Naukowego musieli zapoznać się ze słowniczkiem branżowym Unifeeder A/S, dzięki czemu dużo prościej było im się później odnaleźć w rozwiązywaniu case study. Ponownie, tak jak podczas poprzednich edycji szkolenia studentów podzielono na kilka grup, w których musieli zmagać się z niełatwymi, wymagającymi wiedzy zadaniami.  W warsztat