W dniach 24 i 25 kwietnia odbyło się seminarium naukowe z udziałem studentów Uniwersytetu Gdańskiego (członkowie Morskiego Koła Naukowego) i Akademii Morskiej (Koło Naukowe Towaroznawstwa Cargo).Głównym tematem spotkania było "Wykorzystywanie technologii obsługi ładunków w lądowych morskich łańcuchach transportowych". Celem była wymiana wiedzy i umiejętności pomiędzy studentami uzupełniających się specjalizacji.
Spis tematów poruszanych na studenckich wystąpieniach:
1) "Kontenerowce klasy Triple-E - pływające olbrzymy XXI wieku"
2) "Obsługa ładunków skonteneryzowanych w transporcie morskim"
3) "Przewozy ładunków kontenerami chłodniczymi"
4) "Zasady bezpiecznego transportu morskiego surowców energetycznych"
5) "Techniki i systemy w przeładunku ładunków tocznych"
6) "Bawełna - uprawa i transport włókna roślinnego"
7) "Transport, rozładunek i odbiór jakościowy bananów w Polsce"
8) " Specyfikacja dokumentów przewozowych"
Wszystkie prezentacje były bardzo interesujące, świetnie przygotowane pod kątem merytorycznym. Przy większości omawianych tematów wywiązała się owocna dyskusja, np o tym, która metoda rozładunku bananów jest najbardziej efektywna i dlaczego.
Po spotkaniu koła naukowe wymieniły się prezentacjami by móc w odpowiednim momencie szybko wrócić do posiadanych informacji.
Następnego dnia w celach rekreacyjnych cała grupa udała się na zwiedzanie helskiego fokarium. Można było obejrzeć te fascynujące zwierzęta z bardzo bliska.
Seminarium zostało ocenione pozytywnie przez wszystkich uczestników. Rozpoczęto przygotowania do następnego spotkania, by znów móc wymieniać się pomysłami i doświadczeniami.
Film podsumowujący wydarzenie:
https://www.facebook.com/izabela.turowska.16/videos/o.388713754594643/10204038703993112/?type=2&theater
Komentarze
Prześlij komentarz