Przejdź do głównej zawartości

Tydzień Organizacji Studenckich




W dniach 13-16 kwietnia na Wydziale Ekonomicznym UG po raz pierwszy odbył się Tydzień Organizacji Studenckich zorganizowany przez Sopockie Forum Organizacji Studenckich.

Pierwszego dnia uczestnicy mogli odwiedzić stoiska promocyjne i zapoznać się z działalnością Organizacji Studenckich tj.:
Koło Naukowe Public Relations,
Morskie Koło Naukowe (wspierane przez C. Hartwig Gdynia SA),
Studencki Klub Biznesu,
Międzywydziałowe Koło Naukowe Studiów Azji Wschodniej,
Koło Naukowe Finansów Behawioralnych,
Niezależne Zrzeszenie Studentów UG,
Naukowe Koło Logistyki,
Koło Naukowe Finansów Międzynarodowych,
Koło Naukowe Strateg/Enactus,
Koło Naukowe Efektywnych Rozwiązań Rynkowych
Erasmus Student Network UG.
Swoje stoiska posiadali również Partnerzy Główni wydarzenia, czyli Accenture i Energa SA.

Wydarzenie rozpoczęło się panelem dyskusyjnym pt. "Organizacje Studenckie - a po co to komu?" W dyskusji wzięli udział przedstawiciele przedsiębiorstw, przedstawiciele wykładowców, którzy są jednocześnie opiekunami Organizacji Studenckich oraz studenci i absolwenci UG. Uczestnicy panelu przeprowadzili dialog na temat tego czy warto być członkiem Kół Naukowych, jakie wynikają z tego korzyści i ewentualne minusy z przynależności do nich.

W kolejnych dniach Tygodnia Organizacji Studenckich, tj. 14-16 kwietnia, każda z Organizacji przeprowadziła warsztaty, wykłady, case study oraz szkolenia z zakresu przedsiębiorczości i CSR, marketingu i PR, transportu i logistyki oraz finansów.

Morskie Koło Naukowe zorganizowało warsztat pt. "Perspektywy kariery zawodowej w branży morskiej". Dotyczył on rynku gospodarki morskiej i tego, dlaczego warto iść w tym kierunku oraz jaką pracę można później wykonywać. O tym opowiedzieli przedstawiciele firmy Kuehne+Nagel Sp. z o.o. z Gdańska, która regularnie przyjmuje studentów Uniwersytetu Gdańskiego na praktyki i staże.

Podsumowanie wydarzenia odbyło się 16 kwietnia w lokalu studenckim Xkwadrat, na wieczorze integracyjnym dla wszystkich Organizacji Studenckich, prelegentów, uczestników panelu i studentów.

Oprócz Partnerów Głównych Accenture i Energa SA wydarzenie wspierali: Let's deliver, Blue Media, Fundacja Global Language, Safety&Security in Logistics, Parlament Studentów UG, Biuro Karier UG, Rada Samorządu Studentów WE UG, Klub Studencki Xkwadrat. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego, Rektora Uniwersytetu Gdańskiego oraz Dziekana Wydziału Ekonomicznego UG.

Owe przedsięwzięcie miało na celu zaktywizować studentów, umożliwić im rozwój oraz zachęcić do dodatkowej działalności w Organizacjach Studenckich. 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszerzać swoje

Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

Dnia 11 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie to miało na celu zapoznanie się członków MKN z historią strajków stoczniowych, czasów PRL, a także z przejawami ludzkiej solidarności ogółem. Wyjście to było bardzo pouczające, pozwoliło na przypomnienie pewnych faktów historycznych, a także zaznajomienie się z nieznanymi dotychczas historiami. Dzięki kompetentnej Pani przewodnik, członkowie koła mogli dokładnie poznać przebieg strajków stoczniowych, a także poczuć klimat PRL-u.

SZKOLENIE UNIFEEDER A/S - SHIPPING W PRAKTYCE

III Edycja szkolenia Unifeeder A/S – Shipping w praktyce Dnia 23 czerwca 2017 roku, po zakończeniu sesji i zdaniu wszystkich egzaminów członkowie Morskiego Koła Naukowego wzięli udział w ostatni już szkoleniu organizowanym przez Unifeeder A/S. Tym razem Pan SSC Dyrektor Unifeeder A/S Michał Durzyński oraz Panie Natalia Urbańska i Dorota Guglas – Li zaprosili naszych studentów do swojego biura w Gdyni, co wzbudziło wśród członków MKN jeszcze większe zainteresowanie szkoleniem. Na początku studenci zostali miło przywitani przez Pana SSC Dyrektora Michała Durzyńskiego oraz poczęstowani słodyczami i napojami. Na wstępie członkowie Morskiego Koła Naukowego musieli zapoznać się ze słowniczkiem branżowym Unifeeder A/S, dzięki czemu dużo prościej było im się później odnaleźć w rozwiązywaniu case study. Ponownie, tak jak podczas poprzednich edycji szkolenia studentów podzielono na kilka grup, w których musieli zmagać się z niełatwymi, wymagającymi wiedzy zadaniami.  W warsztat