Przejdź do głównej zawartości

Konferencja w ZMPG-a S.A.



10 kwietnia 2015 roku 15-osobowa delegacja Morskiego Koła Naukowego wzięła udział w konferencji organizowanej przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. pod tytułem "Zagospodarowanie rejonu Nabrzeża Bułgarskiego w Porcie Gdynia".

Spotkanie
rozpoczął pan Krzysztof Gromadowski, Dyrektor ds. Współpracy międzynarodowej i Public Relations z ZMPG-a. S.A, przypominając historię portu Gdynia od samego jego początku w dwudziestoleciu międzywojennym.
Z kolei pani Beata Szymanowska opowiedziała szczegóły o projekcie unijnym realizowanym przez port będącym na ukończeniu, czyli zagospodarowaniu terenu Nabrzeża Bułgarskiego.


Blok wykładów został poprowadzony przez zaproszonych gości, którymi byli profesorowie i doktorzy z Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Morskiej, zajmujący się na co dzień tematyką portową. Zakres poruszanych tematów był bardzo szeroki. Zaczynając od zaznaczenia możliwych kierunków rozwoju polskich portów, przechodząc przez tematykę determinantów sukcesu portów europejskich i roli metody symulacyjnej przy bezpieczeństwie manewrów portowych, kończąc na luce kompetencyjnej na portowym rynku pracy.

Drugim etapem konferencji
była wycieczka autokarowa po całym obszarze portu Gdynia. Studenci mogli zobaczyć miejsca niedostępne dla osób z zewnątrz. Jako pierwsi mogli obejrzeć zagospodarowane Nabrzeże Bułgarskie, które zostanie oddane do użytku za ponad miesiąc. Dodatkowo udało się zobaczyć m. in. :
-terminal BCT;
-terminal GCT;
-Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia;
-Bałtycką Bazę Masową;

W każdym miejscu czekał na studentów dyrektor danego obszaru, który z wielką starannością opisywał początki danego miejsca, system w jakim dany terminal obecnie pracuje oraz inne ciekawostki dotyczące eksploatowanego sprzętu, częstotliwości dostaw i wyznaczonych ścieżkach rozwoju. Dodatkowo każdy mógł zadać pytanie
prowadzącemu, o ile dotyczyło ono zakresu jego kompetencji.


Studenci byli pod sporym wrażeniem funkcjonowania portu. Choć składa się z kilku niezależnie działających organizmów konsekwentnie się rozwija i stanowi coraz większą konkurencję, nie tylko dla portów polskich, lecz także europejskich.



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Seminarium "Studia i co dalej?" 2023

W dniu 24 kwietnia 2023 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyło się seminarium dyskusyjne pod tytułem „Studia, i co dalej?”. Jest to cyklicznie wydarzenie realizowane przez Morskie Koło Naukowe, którego celem jest przedstawienie studentom możliwości rozwoju kariery w branży morskiej i pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania wybranych przedsiębiorstw. Podczas tegorocznej edycji seminarium zaprezentowały się dwa przedsiębiorstwa: ONE – Ocean Network Express reprezentowane przez Pana Krzysztofa Kaweckiego, Business Analytics Coordinator oraz Panią Inę Milewską-Piotrowską, HR Advisor, jak również CEVA Logistics Poland reprezentowane przez Pana Jarosława Kulińskiego, Talent Management Expert. Prezentację obu przedsiębiorstw poprzedziła przemowa Pani Moniki Zdroik, przedstawicielki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.   Wystąpienie motywowało studentów do pracy nad rozwojem osobistym oraz zachęcało do tego, aby podczas studiów poszerzać swoje

Wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności

Dnia 11 grudnia 2019 roku odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności. Wydarzenie to miało na celu zapoznanie się członków MKN z historią strajków stoczniowych, czasów PRL, a także z przejawami ludzkiej solidarności ogółem. Wyjście to było bardzo pouczające, pozwoliło na przypomnienie pewnych faktów historycznych, a także zaznajomienie się z nieznanymi dotychczas historiami. Dzięki kompetentnej Pani przewodnik, członkowie koła mogli dokładnie poznać przebieg strajków stoczniowych, a także poczuć klimat PRL-u.

SZKOLENIE UNIFEEDER A/S - SHIPPING W PRAKTYCE

III Edycja szkolenia Unifeeder A/S – Shipping w praktyce Dnia 23 czerwca 2017 roku, po zakończeniu sesji i zdaniu wszystkich egzaminów członkowie Morskiego Koła Naukowego wzięli udział w ostatni już szkoleniu organizowanym przez Unifeeder A/S. Tym razem Pan SSC Dyrektor Unifeeder A/S Michał Durzyński oraz Panie Natalia Urbańska i Dorota Guglas – Li zaprosili naszych studentów do swojego biura w Gdyni, co wzbudziło wśród członków MKN jeszcze większe zainteresowanie szkoleniem. Na początku studenci zostali miło przywitani przez Pana SSC Dyrektora Michała Durzyńskiego oraz poczęstowani słodyczami i napojami. Na wstępie członkowie Morskiego Koła Naukowego musieli zapoznać się ze słowniczkiem branżowym Unifeeder A/S, dzięki czemu dużo prościej było im się później odnaleźć w rozwiązywaniu case study. Ponownie, tak jak podczas poprzednich edycji szkolenia studentów podzielono na kilka grup, w których musieli zmagać się z niełatwymi, wymagającymi wiedzy zadaniami.  W warsztat